Tworzenie aplikacji mobilnych dla firm - czy to takie trudne?

i planowania prac programistycznych. Zamawiane i tworzone aplikacji mogą działać na komputerach z Windows, Linux lub MAC OS; telefonach z systemem Android lub Windows Phone. I od wybranej platformy często też zależy język progr

Tworzenie aplikacji mobilnych dla firm - czy to takie trudne?

Apki na telefon, komputer

Aplikacje, czy też programy mogą działać na różnych urządzeniach i określenie urządzeń docelowych dla programu jest bardzo ważne już na etapie rozpoczęcia i planowania prac programistycznych.

Zamawiane i tworzone aplikacji mogą działać na komputerach z Windows, Linux lub MAC OS; telefonach z systemem Android lub Windows Phone. I od wybranej platformy często też zależy język programowania i dodatkowe narzędzia programistyczne, bo nie każda platforma obsługuje tak samo wybrane funkcjonalności. Dlatego właśnie dokładne spisanie zamówienia i wymagać co do aplikacji jest bardzo ważne.


Krótko o PHP i aplikacja webowych

PHP1 ? interpretowany skryptowy język programowania zaprojektowany do generowania stron internetowych i budowania aplikacji webowych4 w czasie rzeczywistym.

PHP jest najczęściej stosowany do tworzenia skryptów po stronie serwera WWW, ale może być on również używany do przetwarzania danych z poziomu wiersza poleceń, a nawet do pisania programów pracujących w trybie graficznym (np. za pomocą biblioteki GTK+, używając rozszerzenia PHP-GTK). Implementacja PHP wraz z serwerem WWW Apache oraz serwerem baz danych MySQL określana jest jako platforma AMP (w środowisku Linux ? LAMP, w Windows ? WAMP).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/PHP


Cytat z Wiki o aplikacji internetowej

Aplikacja internetowa (ang. web application), zwana również aplikacją webową ? program komputerowy, który pracuje na serwerze i komunikuje się poprzez sieć komputerową z hostem użytkownika komputera z wykorzystaniem przeglądarki internetowej użytkownika, będącego w takim przypadku interaktywnym klientem aplikacji internetowej.

W pracy aplikacji internetowej musi pośredniczyć serwer WWW. Do przygotowania samej aplikacji używa się różnych mechanizmów (np. CGI, JSP, ASP.NET) i języków (np. PHP, Java, C#), jak również serwerów aplikacji. Mechanizm prezentacji danych w przeglądarce określa się czasem mianem cienkiego klienta.

Przykładem aplikacji internetowej jest mechanizm edycji treści encyklopedii Wikipedia. Inne witryny WWW należące do tej kategorii to np. serwis aukcyjny Allegro czy księgarnia internetowa Merlin.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aplikacja_internetowa



© 2019 http://informator.szczecin.pl/