Style francuskie w domu

ksusu i piękna. Struktura mebla opiera się na konstrukcji, która zwykle zależy od użytego materiału (drewno, sklejka, metal) i od sposobu jego obróbki (czopowanie, spawanie, itp.). Dekoracja w meblach to zwykle kompozycje ornament

Style francuskie w domu

Meblarskie style

W meblarstwie, dzieła tworzone są w oparciu o zmysł praktyczny (funkcja) jak też - w odniesieniu do danej epoki - są spełnieniem naturalnej dla człowieka potrzeby luksusu i piękna. Struktura mebla opiera się na konstrukcji, która zwykle zależy od użytego materiału (drewno, sklejka, metal) i od sposobu jego obróbki (czopowanie, spawanie, itp.). Dekoracja w meblach to zwykle kompozycje ornamentalne:

płaskie - oparte na kolorze (polichromia, mozaika, marketeria, inkrustacja).
przestrzenne - oparte na reliefie (snycerka, profilowanie, okucia z brązu).
Motywy ornamentów są zwykle geometryczne lub zaczerpnięte z natury (flora i fauna traktowane naturalistycznie lub interpretowane). Układy kompozycyjne są zwykle rytmiczne.

Styl jest to zespół cech charakterystycznych występujących w dziełach sztuki danej epoki (gust - moda, religia panująca, używane materiały, technika wykonania).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Style_w_meblarstwie


Wystrój kuchni w stylu francuskim

Styl francuski charakteryzuje się tradycyjnymi kolorami i bardziej ozdobnymi meblami, w których fakt, że są one drewniane zostaje bardzo wyraźnie wyeksponowany. Dlatego właściciele domów bardzo lubią urządzać wszystkie domowe pomieszczenia według stylu francuskiego. Pasuje on przede wszystkim do salonów, które dzięki temu mogą wyglądać naprawdę odświętnie.

Poza tym bardzo dobrze sprawdza się on w sypialni, w której dobrze jest do mebli francuskich dodać jeszcze jakiś dywan. Również inne pokoje mogą zostać urządzone w stylu francuskim, chociaż w przypadku zwykłych pokoi dziennych będzie się zwracało szczególną uwagę na zachowanie ich użytkowości. Podobnie jest z kuchnią, której styl francuski nadaje zupełnie innego wyrazu.


Wikipedia i komoda

Komoda ? mebel skrzyniowy z szufladami do przechowywania odzieży.

Komoda wykształciła się w drugiej połowie XVII wieku we Francji ze skrzyni, przez umieszczenie szeregu szuflad w ścianie bocznej.

Z biegiem czasu komoda zmieniała swój kształt i zdobnictwo, pozostając jednak jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia wnętrza. Dopiero w 2 poł. XX wieku została prawie zupełnie wyparta przez wielofunkcyjne zabudowy ścian.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komoda



© 2019 http://informator.szczecin.pl/