Notice: Undefined offset: 1 in /home/platne/serwer14705/public_html/informator.szczecin.pl/Controller/wpis/wpis.php on line 66

Notice: Undefined offset: 3 in /home/platne/serwer14705/public_html/informator.szczecin.pl/Controller/wpis/wpis.php on line 68
Psychoterapeuta Kraków | Bądź na czasie - dowiedz się więcej!
Współczesny człowiek nie jest mocny. Jest wprost przeciwnie, bo jest słaby na ciele i na umyśle.
Dziś człowiekowi dokucza nie tylko wiele ciężkich chorób.
Lecz także wiele zwykłych codziennych dolegliwości fizycznych, jak ból pleców, ból nóg, otyłość, gól głowy, itd. Jak również dolegliwości w sferze psychicznej, jak ból emocjonalny. Pojawia się depresja, lęki, fobie, nerwice i różne choroby psychiczne. I potrzebna jest pomoc psychologa, psychoterapia lub pomoc psychiatry. W wielu przypadkach pomaga psychoterapia indywidualna, a także terapia grupowa. Psychoterapia jest jedną z metod psychologicznych mających na celu pomóc osobie mającej problemy natury psychicznej.

Sesje indywidualne, jak i grupowe maja na celu poprawienie dobrostanu i zdrowia psychicznego osoby chorej.

Pozwalają zrzucić z siebie dręczący problem, nawiązać relacje międzyludzkie i nauczyć się radzić sobie w sytuacjach trudnych.
Terapia grupowa jest bardzo ważna zwłaszcza w przypadku leczenia uzależnień.
Udzielanie sobie wsparcia jest ważnym elementem leczenia w przypadku uzależnień i nie tylko uzależnień.

Dziś w psychologii istnieje wiele technik i form psychoterapeutycznych.

Najważniejsze jest regularne spotykanie się ze swoim psychologiem.

Również w przypadku, gdy pacjent korzysta z leczenie psychiatrycznego.

Jedno drugiemu nie przeszkadza, a nawet wprost przeciwnie, bo daje najlepsze efekty leczenia.
W przypadku konieczności warto skorzystać z pomocy psychologa i psychoterapeuty, czy psychiatry. A tym bardziej, że w Polsce wszelkie zabiegi dostępne są w w ramach świadczeń bezpłatnych. Wystarczy tylko mieć ubezpieczenie zdrowotne.

A dziś na szczęście wszyscy Polacy podlegają powszechnemu ubezpieczeniu społecznemu.Każdy z nas boryka się z problemami dnia codziennego.

Czasami są to większe, czasami mniejsze problemy. Zdarzają się jednak sytuacje, z którymi nie jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie. Czy warto skorzystać z psychoterapii? Nie warto czekać Nie z każdym problemem możemy poradzić sobie samodzielnie. W takiej sytuacji warto poszukać pomocy kogoś, kto jest w stanie nakierować nas na rozwiązanie. Psychoterapia jest sposobem na poznanie siebie oraz metody wyjścia z problemów. Już przyznanie się do tego, że ma się problem, z którym nie jesteśmy w stanie samodzielnie sobie poradzić, to ogromna odwaga. Jest to również pierwszy krok do wyjścia z problemu. Uzmysłowienie sobie, że problem istnieje i trzeba z nim walczyć to początek bardzo długiej i wyboistej drogi.

Samemu czy w grupie? Pytaniem, na które trzeba sobie odpowiedzieć przed rozpoczęciem psychoterapii jest sposób, w jaki pacjent chce pracować.

Psychoterapia może odbywać się na spotkaniach indywidualnych bądź w grupach.

Część pacjentów uważa, że spotkania z terapeutą to tak osobista sprawa, że powinny odbywać się wyłącznie w obecności terapeuty.

Dla wielu osób jednak idealnym rozwiązaniem jest terapia grupowa, gdzie z innymi osobami mogą podzielić się swoimi odczuciami i wątpliwościami.

Terapia grupowa to również szansa na zobaczenie sukcesów innych pacjentów i nabranie wiary we własną moc.
Sukces innych pacjentów może wzmacniać. Dać wiarę, że skoro komuś się udało, to może i mi się uda.
Wybór terapii jest uzależniony od preferencji oraz charakteru pacjenta.

Jest on niezmiernie ważny, by pracować w sprzyjających warunkach.Czy wizyta u psychologa jest czymś złym? Oczywiście, że nie.

Bardzo często jest to forma wołania o ratunek osoby, która znajduje się w trudnej sytuacji.

Jeżeli dowiadujemy się, że ktoś nam bliski jest w takiej sytuacji, to nie należy się śmiać, czy też odsuwać.

Należy postawić sobie i danej osobie pytanie "jak można pomóc?".
Niestety, w czasach kiedy rozwój technologiczny osiągnął bardzo wysoki poziom, mamy bardzo dużo pieniędzy na spełnianie swoich zachcianek - również poziom osób z depresją jest bardzo wysoki.
W takich momentach przydać się może psychoterapia. To również czasy, kiedy dostęp do środków uzależniających jest bardzo duży.

W takich przypadkach może przydać się terapia grupowa, gdzie będą również osoby z takim samym problemem jak nasz lub naszych bliskich.

Bowiem czasem nie my sami będziemy potrzebować pomocy, a osoba nam bliska.

Tak, nawet w takich przypadkach warto ingerować i podpowiedzieć komuś, że może jednak spotkanie ze specjalistą może pomogłoby i dana osoba przestałaby mieć negatywne myśli? Takie "podpowiedzi" można również rzucać, kiedy widzimy, że ktoś ma problemy z agresją i nie umie jej w odpowiedni sposób wyładować.

Prawda jest taka, że jest wiele czynników, które mogą doprowadzić do tego, że wylądujemy w końcu na kozetce u psychologa.

Dzisiejsze czasy są niby łatwiejsze, ale czy tak jest naprawdę? Należy się nad tym poważnie zastanowić.

W dawnych czasach, nasi przodkowie nie żyli w takim dobrobycie, jednak nie było w miastach tylu gabinetów psychologicznych.W krajach bogatych i zróżnicowanych kulturowo, jak na przykład w Stanach Zjednoczonych nikogo nie dziwi fakt, że ktoś korzysta z pomocy psychologa, psychoterapeuty, czy psychiatry.

Amerykanie uważają, że jeżeli potrzebna jest ci psychoterapia, czy wizyta u psychiatry, to nie zwlekaj tylko idź.

Bo to taka sama potrzeba, jak pójście do kardiologa lub laryngologa, czy stomatologa.

Gdy coś dokucza trzeba się ratować poprzez leczenie.

Jednak nie w każdym kraju jest tak daleko idąca tolerancja i zrozumienie. W Polsce z każdym rokiem pod tym względem jest coraz lepiej.

Lecz jeszcze dziesięć lat temu ludzie wstydzili się wizyty u psychologa.

Nie mówiąc już o wizycie u psychiatry.

Dziś świadomość Polaków zmienia się i wizyta u psychologa, a nawet u psychiatry nie jest już powodem szeptów i wstydu.

Podobnie, jak terapia grupowa, która jednoczy na przykład byłych alkoholików.

Nawet w niewielkich miejscowościach powstają grupy wsparcia AA, do których przynależą trzeźwi alkoholicy.

Wspierają się nawzajem, korzystają z pomocy psychologa i wspólnie walczą o każdy dzień bez alkoholu.

Nie jest to łatwe, lecz jest możliwe.

Gdyż można spotkać ludzi trzeźwych od 10 lub nawet 15 lat.
I coraz częściej deklarujących, że nie sięgną więcej po alkohol.

Psychoterapia jest jedną z metod psychologicznych.

Pomaga w pozbyciu się różnych problemów, z którymi sam człowiek nie może sobie poradzić. Istnieją różne techniki i metody psychoterapeutyczne opracowane przez naukowców, a oparte na dowodach naukowych co do ich skuteczności.Psychoterapia jest jedną z metod leczenia ludzkiej psychiki.
W trakcie psychoterapii osoby na nią uczęszczające uczą się myśleć w konkretny sposób, radzić sobie z lękami, gwałtownymi emocjami.

Psychoterapeuta jest ogólnie osobą, która stara się wyznaczyć sposób myślenia osobie chorej, a przy tym udziela jej potrzebnego wsparcia.

Jedną ze skuteczniejszych rodzajów psychoterapii jest terapia grupowa. Polega ona na zebraniu niewielkich grup ludzi, którzy zmagają się z tym samym schorzeniem, problemem.

Tego typu terapia często jest nazywana grupami wsparcia, ponieważ przede wszystkim na sesjach udziela się wsparcia osobom, które zmagają się z tymi samymi problemami.

Oczywiście na takich sesjach również obecny jest psychoterapeuta, który zadaje pytania, prowadzi ogólnie całe spotkanie.

Grupy wsparcia mają przede wszystkim na celu pokazanie osobom chorym, zmagającym się z problemami, że nie tylko one zmagają się z podobnymi problemami. Jeżeli widzi się, że ktoś kto ma podobne problemy z upływem czasu i przy odpowiednich staraniach zaczyna radzić sobie lepiej, to ma się świadomość tego, że on też może sobie z takim problemem poradzić.
Ponadto lepiej określony problem zrozumieją osoby, które również się z nim zmagają.
Przy schorzeniach typowo psychicznych niezwykle ważne dla każdego pacjenta jest zrozumienie, dlatego też wśród osób posiadających podobne doświadczenia z pewnością poczuje się lepiej, swobodniej, a to tylko może pomóc w wyzdrowieniu.

Dlatego też terapie grupowe są tak bardzo skuteczne.Psychoterapeuta KrakówPsychoterapeuta Kraków .

Dodane: 03-01-2020 10:25

Widok do druku:

Psychoterapeuta Kraków