Jak pozbyć się groźnych szczurów?

. Przeważnie zatrutym pokarmem lub za pomocą pułapek, rzadziej innymi metodami. Odszczurzanie, konieczne zwłaszcza w zainfekowanych ośrodkach miejskich, nabrało nowego znaczenia w ratowaniu systemów ekologicznych odległych wysp

Jak pozbyć się groźnych szczurów?

Definicja deratyzacji

Deratyzacja, odszczurzanie ? zwalczanie za pomocą środków chemicznych, fizycznych lub biologicznych wszelkich szkodliwych gryzoni, najczęściej szczurów i myszy. Przeważnie zatrutym pokarmem lub za pomocą pułapek, rzadziej innymi metodami.

Odszczurzanie, konieczne zwłaszcza w zainfekowanych ośrodkach miejskich, nabrało nowego znaczenia w ratowaniu systemów ekologicznych odległych wysp np. Oceanii poważnie zagrożonych zagładą mnożącymi się zwłaszcza szczurami. Takie zawleczone gatunki skutecznie wytępiono (?eradykowano?) ostatnio przy pomocy trucizny opartej na Brodifacoum w akcjach obejmujących całe wyspy (dotąd tylko niewielkie) ? słynnym przykładem jest tu całkowite wytępienie m.in. szczurów na wyspach Kapiti i Campbella1 w Nowej Zelandii.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Deratyzacja


Uznanie dezynsekcji za udaną

Obecnie zdarzają się sytuacje, że robactwo zaczyna się pojawiać również w blokach mieszkalnych. Spowodowane jest to namnażaniem się robactwa w czasie upalnych dni i faktem, że przy wielu blokach położone są także niewielkie ogródki. Przyczyną pojawienia się robactwa jest także zły stan budynku i jego zawilgocenie. Kiedy w bloku pojawia się większa ilość robactwa, to wówczas z miejsca przeprowadzona zostaje jego dezynsekcja połączona z inspekcją przeprowadzaną w każdym mieszkaniu. Dezynsekcję można uznać za udaną, jeżeli robaki po jej przeprowadzeniu przestaną się pojawiać. Większość mieszkańców na czas dezynsekcji musi opuścić budynek i przenoszą się do sąsiadów lub rodziny. Inni mogą w nim pozostać, ale muszą stosować się do poleceń firmy dezynsekcyjnej.


Groźny szczur - dlaczego?

Szkodnik, udomowiony jako zwierzę hodowlane. Jest ważnym zwierzęciem laboratoryjnym. Laboratoryjnie używane są między innymi szczury RCS, BBDP, -RELN lub fa/fa.

Zarówno szczur wędrowny, jak i szczur śniady boją się człowieka, są mało agresywne. Gdy widzą człowieka uciekają, lecz jeżeli nie mają dokąd ? bronią się poprzez atak, rzucają się na człowieka w okolice twarzy i gryzą. Zaobserwowano wielokrotnie, iż szczur potrafi odbić się od podłoża na wysokość twarzy dorosłego człowieka. Potrafi też w ciągu doby przebyć do kilkunastu kilometrów w poszukiwaniu pożywienia.

Bywa roznosicielem wielu chorób, z których największy problem stanowi wścieklizna.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczur_w%C4%99drowny



© 2019 http://informator.szczecin.pl/